בית אחד בשרון
יחידות
יחידות
הידרותרפיה
כבר שנים ידוע שיש למים תכונות מיוחדות המסוגלות לרפא את האדם, להשפיע על מצב רוחו ועל חיוניותו הגופנית. תחום שהתפתח וצבר תאוצה בשנים האחרונות הוא התחום הנקרא הידרותרפיה.
הידרותרפיה היא שיטת טיפול המיושמת בבריכה טיפולית וכוללת תרגילים ופעילויות מיוחדות המיושמות על מנת לטפל במצבים בריאותיים לא אופטימאליים.
 

 למי מותאמים טיפולי הידרותרפיה?

טיפולי הידרותרפיה הינם מגוונים ומותאמים לכמה סוגי אוכלוסיות:
א. אוכלוסיית החינוך המיוחד, ביניהם ילדים המשתייכים לסקטור האוטיסטי, ילדים הסובלים מפיגור, תינוקות הסובלים מאיחור התפתחותי או ילדים שאובחנו כבעלי הפרעת קשב וריכוז (ADD או ADHD).
ב. אוכלוסייה שחוותה טראומה פיזית או נפשית (פציעה קשה, מחלה, אירוע מוחי וכדומה).
ג. אנשים הסובלים מטונוס שרירים גבוה כמו אנשים עם שיתוק מוחין.
ד. אנשים החווים דלקות פרקים לסוגיהן.
ה. אנשים מתוחים הזקוקים להרפיה.
שיטות הטיפול ההידרותרפיות הן מגוונות וכוללות הפעלה קבוצתית באמצעות שיר או משחק, שימוש ביכולת הציפה של המטופלים על מנת לסייע להם לחוש שליטה מחודשת על גופם, שחרור מתחים והרפיה כללית באמצעות חום המים וזרמים מנוגדים ועוד.

יתרונות טיפול הידרותרפיה

לטיפול באמצעות הידרותרפיה יתרונות רבים וכמעט כל האנשים יכולים למצוא טיפול שעוזר להם באופן ספציפי. ראשית, טיפולי ההידרותרפיה מספקים ציפה ויכולת להתנועע בקלות. אנשים שנפגעו או נפצעו או אנשים הסובלים מכאבים כרוניים יכולים למצוא בטיפול בהידרותרפיה מנוחה ומרגוע משום שבמים הם אינם מרגישים את הכאב. לאנשים הסובלים מכאבי גב כרוניים ודלקות פרקים יש לחץ יומיומי המופעל על המפרקים, שבשעת הליכתם מכביד עליהם ומסרבל אותם. במים, לעומת זאת הלחץ המופעל על המפרקים הינו קטן במיוחד ואנשים אלו יכולים ליהנות מתנועה זורמת וחופשית. זאת ועוד, החמימות של המים משרה על המטופלים תחושת רוגע והנאה, דבר המסייע להפיג לחצים וליצור אווירה נינוחה. כמו כן, לילדי החינוך המיוחד טיפול ההידרותרפיה מספק גירויים לחושים שונים שלא ניתן לספק אותם מחוץ למים. שילוב של יכולת ציפה, גלישה ואחיזת חפצים בקלות יתירה הם רק חלק מן היתרונות שטיפול במים מאפשר לילדים אלו.

לסיכום, שיטת ההידרותרפיה מהווה אמצעי לשיקום וטיפול הגוף במגוון סוגי אוכלוסיות ובד בבד היא מהנה ומשחררת את הנפש.

הידרותרפיה

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל