בית אחד בשרון
יחידות
יחידות
טיפול התנהגותי קוגנטיבי CBT בילדים מתבגרים ומבוגרים
   

טיפול פסיכולוגי פרטני בגישה קוגניטיבית התנהגותית 

מרכזינו מציעים טיפול פסיכולוגי פרטני לילדים, מתבגרים ובוגרים בספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה, המושתת על עקרונות הגישה הקוגניטיבית התנהגותית.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) מספק מענה יעיל ונתמך מחקרית לילדים, מתבגרים ובוגרים עם תסמונת הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה במגוון תחומים, ובכללם ויסות רגשי (התמודדות עם חרדה, דכאון, אובססיביות), שליטה עצמית, סינגור עצמי ואסרטיביות, ופיתוח מיומנויות חברתיות, תוך כדי שינוי התנהגותי ושיפור התפקוד בסביבות החיים השונות. הטיפול הנו מובנה, ממוקד מטרות, ונעזר בתחומי העניין והמוטיבציה של המטופל.

הטיפול ממוקד בשיפור יכולת הבחירה של המטופל באמצעות בחינה ושינוי של מחשבות ותפיסות הגורמות לקשיים רגשיים, ובאמצעות פיתוח רפרטואר התנהגותי רחב למגוון מצבי תפקוד. שינויים אלה שמבצע המטופל בתמיכה וליווי של המטפל, מביאים להפחתת התנהגויות מאתגרות, הימנעות מהתמודדות, אובססיות, וביטויי כעס לא מסתגלים ולאימוץ דפוסי התמודדות מסתגלים יותר.

העבודה הטיפולית נעשית בראייה מערכתית, הכוללת הדרכת הורים, שיתוף פעולה עם צוותים חינוכיים ותעסוקתיים, עם משלבים ועם חונכים טיפוליים כמו גם עם גורמי טיפול אחרים. במוקד הטיפולי נמצאים המוטיבציה והמטרות של המטופל עצמו, המהווים את הבסיס לשינוי ולהתפתחות. לעיתים אתגרי הטיפול הנם במציאת המוטיבציה וגיוס המטופל לתהליכי שינוי ושיפור התפקוד. לשם כך, אנו נעזרים בתמיכת ההורים ולפיכך שילובם בתהליך הטיפולי הנו חיוני ביותר. בנוסף, הטיפול מוערך ונמדד באופן תמידי ובשיתוף פעולה עם הילד/הבוגר והוריו לבחינה מתמדת של תרומתו להשגת המטרות הטיפוליות.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל