בית אחד בשרון
טיפול באוטיזם
לעזור לילדים אוטיסטים, היא משאלת הלב של האוכלוסיה בכלל, והסובבים אותם בעיקר. האם יש דרך להקל? איך אפשר לשפר את התסמינים הקשים?
במאמר שלפנינו נגדיר את התופעה ואת אפשרויות הריפוי, אם ישנם.
    

אוטיזם
אוטיזם היא בעיה מולדת, ומתבטאת בעיקר בקושי ביצירת תקשורת בין-אישית יחד עם בעיות התנהגות שונות. למעשה ישנם דרגות חומרה שונות של אוטיזם, מדרגה קלה מאד של קושי תקשורתי ועד דרגה חמורה של ניתוק מוחלט מן העולם הסובב.
לצערנו, כל מי שאובחן כסובל מאוטיזם עתיד לסבול מן התסמינים משך כל חייו כיון שהם בלתי הפיכים. אם זאת עולם הרפואה חוקר ומוצא כלים שונים להקל על התסמינים ולשפר את איכות חייו של הלוקה באוטיזם.

טיפול באוטיזם

עם הזמן נוסו אפשרויות שונות של טיפול באוטיזם, כאשר כל אחד מביא לשיפור מה. בינהם נמצא:
• טיפול תרופתי - עולם התרופות הקשורים לבעיות תקשורת נמצא בשיפור ובמחקר מתמיד. כבר היום ישנם בשוק תכשירים שעדיין בשלבי ניסוי עבור ילדים אוטיסטיים אך הוכיחו בהחלט שיפור ניכר על המטופלים.
• טיפול בעזרת בעלי חיים - נמצא כי אוכלוסיית האוטיסטים מגלה פתיחות כלפי בעלי חיים ואף מסוגלת בקלות יחסית לפתח עמם תקשורת. כאשר התקשורת עם בני אדם חסומה לחלוטין, ניתן לפעמים לפרוץ את הדרך באמצעות טיפול עם בעלי חיים. הנסיון בשטח הוכיח כי טיפול באוטיזם בעזרת בעלי חיים בהחלט היו לו הצלחות חיוביות ושיפור תקשורת מעשי.
• נוירופידבק - זוהי שיטה חדשנית של טיפול באוטיזם המציעה גרוי של המוח כדי לעורר אותו להגיע למסוגלות מסוימת. מדובר בטפול שאינו פולשני ואין בו חומרים כימיים, אלא תרגול מעשי בלבד. בעזרת הקרנה של סרט, נדרש המטופל להגיב בצורה נכונה. כל פעם שהוא עושה זאת הוא מתוגמל על ידי תמונה חדה וברורה של הסרט ולכן הוא מוכן להתאמץ הלאה.

סיכוי של טיפול באוטיזם
טיפול באוטיזם מכל סוג יכול להצליח כמובן בהתאם לדרגת החומרה. ככל שהמצב חמור יותר והילד נמצא ברמה גבוהה של חוסר תקשורת, יהיה הטיפול יותר קשה ויותר חסר תועלת. עם זאת נמצא כי טיפול רצוף ומוגדר יכולים תמיד לשפר מצב קיים ולקדם את יכולות הילד האוטיסטי, שלא נדבר על כך שאיכות החיים שלו משתפרת והוא הרבה יותר מסוגל.
לסיכום, כל סוג של טיפול באוטיזם מומלץ ליישום. הכל למען רווחתו של הילד המיוחד והסביבה שמקיפה אותו.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל