בית אחד בשרון
בריכה טיפולית - שחיה טיפול, הנעה והנאה גם יחד!
בריכה טיפולית, כשמה כן היא: בריכה המיועדת לטיפול ושיקום עבור אנשים פגועים פיזית או נפשית. בעזרת טיפולים הידרותרפיים שהם טיפולים במים, מצליחים להביא את אותם אנשים לקידום ומימוש הפוטנציאל שלהם.
איך עושים את זה? במאמר שלפנינו
    

מהי בריכה טיפולית ?
בריכה טיפולית היא בעצם תכנית של שיקום המיועדת לאנשים מוגבלים או פגועים. בעזרת תרגילי מים מיוחדים הנקראים הידרותרפיה, מצליחים להביא אנשים לקידום יכולותיהם ועקיפה של המגבלות מהם הם סובלים .
הדבר מתאפשר נוכח העובדה כי בריכה טיפולית עושה שימוש ביתרונות הרבים הגלומים במים, ותודות להם מסייעת למטופלים. היות ובמים כח ההתנגדות של השרירים יורד, אפשר להגיע להצלחה של תנועות שבחוץ לא מתאפשר.
זאת ועוד, בריכה טיפולית מורידה עומס על המפרקים, ומקלה על כל מי שסובל מדלקות מפרקים, מנוקשות שרירים, מתח שרירים מוגבר ועוד הרבה תסמינים.

מי צריך בריכה טיפולית?
בריכה טיפולית נמצאת מתאימה לאין ספור מצבים, קשים יותר ופחות.
הזכרנו את דלקות הפרקים, ואכן בריכה טיפולית מחוללת פלאים בכל מה שקשור אל הפרקים של הגוף. כמו כן השרירים נעשים הרבה יותר רפויים, וניתן להרפות מתח שרירים גבוה שגורם לנוקשות וקושי בתנועה. בעזרת תרגילי מים נכונה ומכוונים מצליחים להגיע אל שיפור התנועות ואל הקלה בכאבים.

אנשים מוגבלים
גם אנשים מוגבלים, וילדים בתוכם יכולים להנות מיתרונות של בריכה טיפולית, גם עבור מצבם הנפשי. עצם השהות במים, מעניקה הרבה שחרור והרפיה, במצב כזה ישנה מוכנות להתאמץ ולנסות להגיע למטרה. ביצוע תרגילים, קבלת משימות, הבנת משמעות הפעולה כל אלה משמשים את המטפלים על מנת לקדם את האנשים המוגבלים. המציאות בשטח הוכיחה כי ילדים ואנשים מוגבלים הגיבו בצורה מאד חיובית אחרי טיפול בבריכה טיפולית.

תרגילים בתוך בריכה טיפולית

אמנם יש צורך להתאים כל מקרה לגופו, ועל כל אחד לבצע את התרגילים המתאימים עבורו. בהתאם למצבו הפיזי והשכלי, ובהתאם למוגבלות. מדריכי בריכה טיפולית מכירים את מגוון השיטות והסוגים של התרגילים כדי להביא כל מטופל לקידום אידיאלי ולמימוש עצמי.

מומלץ לכל אחד, בכל מצב, בריכה טיפולית - עכשיו!


 


בריכה טיפולית - שחיה טיפול, הנעה והנאה גם יחד!


 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל