בית אחד בשרון
הקסם שבמים- בריכה טיפולית
יותר ויותר אנשים בעלי צריכים מיוחדים ונכויות למיניהם, פונים לטיפול במים, ומגיעים אל בריכה טיפולית לקבלת טיפולים מגוונים בכדי לקבל מענה לצורך שלהם.
    

בריכה טיפולית, היא בריכה מחוממת ומקורה ומותאמת לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. הבריכה צריכה לעמוד בתקנים מיוחדים בכדי שתתאים ולא תזיק לאנשים בעלי מחלות ומגבלויות שונות. הבריכה הטיפולית מאפשרת מענה לשיקום הגוף וחיזוקו. הרבה אנשים לאחר תאונות דרכים ואנשים עם בעיות בשרירים נעזרים בבריכה הטיפולית בנוסף לפיזיותרפיה בכדי לסייע לתהליך השיקום. בבריכה הטיפולית ישנו צוות מקצועי של הידרותרפיסטים העוזר ,מנחה ומטפל בבעלי הצרכים המיוחדים.
 
למי נותנת מענה הבריכה הטיפולית?
הטיפול במים , הידרותרפיה , נותן מענה למגווון רחב של אוכלוסיות, מילדים המשולבים בחינוך המיוחד ועד נפגעי תאונות דרכים ואנשים עם מחלות נוירולוגיות . ההידרותרפיה מאפשרת להקל על כאב שרירים, וכאבים כתוצאה מטראומה ,למנוע הידרדרות פיזית של הגוף, לנפש, לתת הרפיה לגוף ווביסוס מערכת השרירים. בארץ ישנם הרבה בריכות טיפוליות במיוחד במוסדות של חינוך מיוחד ובבתי חולים שיקומיים. הכניסה והנגישות לבריכה מותאמת במיוחד לבעלי צרכים מיוחדים בכדי שלא תהיה להם בעיה להכנס למתחם ולבריכה עצמה.טמפרטורת המים היא חמימה ומרגיעה ומתאימה לכל עונות השנה
 
איך המים עוזרים לשקם ולרפא?
כוח הריפוי של המים הוא יוצא דופן. המים הם אזור טוב למגע מרפא. האמצעים לשימוש במים לשחרור ושיפור תנועה הם:שימוש בזרם המים, שימוש בזרם נגדי, שימוש במערבולת מלאכותית ובעיסוק גופני במים. ההידרותרפיה מיושמת בצורה פיזית ומשתמשת בכח המים למתיחות של השרירים לשחרור עומס, וגם שימון והפעלת מפרקים, וחיזוק מערכת שיווי המשקל והיציבה, שהיא הראשונה להיפגע, במשבר פיזיולוגי . שימוש במים חמים על מנת לשחרר התכווציות והרפיה של השרירים. למים תכונה והגורמת לאיבוד של שני שליש של הגוף ובכך מאפשרת טיפול בשכיבה ללא העמסה על הגב ובמיוחד חוט השידרה. בזכות הקלילות של הגוף גם בעלי נכויות למינהם יכולים לניע חלקים בגוף שבדרך כלל הם לא יכולים.
בריכה טיפולית היא מענה להרבה מאוד אוכלוסיות ומאפשרת סביבה בטוחה ומרגיעה למי שצריך זאת.
 

הקסם שבמים- בריכה טיפולית

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל