בית אחד בשרון
טיפול באוטיזם- כל השיטות
אוטיזם(PDD) מטופל כיום במספר שיטות המסייעות לילדים בעלי התסמונת להתגבר על הקשיים, ואפשר להם עצמאות, ללמד אותם כללי התנהגות והשתלבות בחברה.

אוטיזם זוהי הפרעה התפתחותית המאובחנת בגיל צעיר (שנה וחצי שנתיים) ומתאפיינת בלקות ב-יצירת יחסי גומלין לאורך זמן, בשימוש בשפה ודיבור ותקשורת ,ביכולות קוגנטיביות נמוכות וקיום דפוסי התנהגות החוזרים על עצמם והעדפות יוצאות דופן.כיום מטפלים באוטיזם מגיל שנתיים שלוש בעזרת גישות שונות,בניהם:הגישה ההתנהגותית , והגישה ההתפתחותית. בשתי גישות אלו מטפלים בגני אלו"ט ובאלו"טף( אלו"ט בגיל צעיר).
    

טיפול באוטיזם- שיטת ABA
גישת ABA ,הגישה ההתנהגותית, היא גישה המבוססת על חיזוקים על ידי המטפל ובהמשך על ידי כל מי שסובב את הילד. הגיל שניתן ומומלץ לטפל בגישה הזאת היא בין שנתיים לחמש. מטרת הטיפול היא לעזור לילד להבין את הסביבה ולהוביל אותו לתיפקוד מרבי בהתאם ליכולת שלו. התוכנית מתמקדת בפיתוח התקשורת והשפה, מיומנויות מוטוריות, מיומנויות קוגנטיביות, כישורים חברתים ,מיומנויות יום יומיות ועוד. הלמידה מבוססת על חלוקה לחלקים קטנים ופשוטים וחזרה עליהם. הגישה יורדת לפרטים הקטנים בכל משימה כגון: החיזוקים, טכניקות ההתערבות הגדרת מטרות מדוייקת ועוד.
 
טיפול באוטיזם –הגישה ההתפתחותית
הגישה ההתפתחותית, אינטגרטיבית, מבוססת בעיקרה על מודל שנקרא- DIR .מודל זה הוא אבחוני וגם התפתחותי. המודל מנתח את היכולות הבסיסיות-התפתחותיות-תפקודיות של הילד, ובכך לאתר את הקשיים שלו ולהבין את דפוסי ההתנהגות המיוחדים לו ולפי כך לבנות לו תוכנית עבודה מותאמת ייחודית שמכלילה בתוכה גם את המשפחה ואת הסובבים את הילד. הגישה עובדת בעיקר על הרגש של הילד ומשם מסיקה שתבוא שיתוף הפעולה מצידו. הטיפול נעשה אחד על אחד בין 20 ל 30 דקות . בפעילות מתבצעת אינטרקציה בין המטפל וילד ופחות יש דגש על מה הפעילות או המשחק אלא על האנטרקציה עצמה והגעה לאינטימיות עם הילד. תהליך זה לוקח זמן רב והוא מצריך הרבה סבלנות.
 
גם אם ילדכם מאובחן כאוטיסט , אל תדאגו, היום יש המון כלים ושיטות לעזור לו להגיע לתפקודו המיטבי ולשתלב כמו כולם, עם הרבה עבודה וסבלנות.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל