בית אחד בשרון
ריפוי בעיסוק לילדים - מה זה אומר?
ריפוי בעיסוק- מה זה אומר?:
ריפוי בעיסוק הינו תחום פרא רפואי שנועד לסייע לאנשים במגוון רחב של קשיים. באופן כללי ביותר תפקידו של שירות זה הינו לסייע ללקוח להגיע למיצוי היכולות שלו
    

לעיתים מדובר בילדים קטנים שאיתם מרבית העבודה סובבת סביב שכלול מיומנויות מוטוריות וכדומה ולעיתים מדובר במטופלים שעברו פגיעה מסוימת. למשל, תאונות דרכים, תאונות עבודה ועוד. אלו נדרשים להתרגל לאיזה שהיא מוגבלת פיזית חדשה בעקבות האירוע והמלווים בהקשר זה הינם אנשי מקצוע מתחום הריפוי בעיסוק. כיום התחום של ריפוי בעיסוק מפותח ביותר בארץ ונלמד במוסדות נבחרים.
 
כיצד ניתן לקבל טיפולים של ריפוי בעיסוק?:
באופן כללי טיפולי ריפוי בעיסוק ניתנים בכמה מסגרות. מסגרת אחת הינה קופת חולים. מרבית קופות החולים מחזיקות באנשי מקצוע מתחום הריפוי בעיסוק. לאחר קבלת הפניה מרופא, רופא התפתחותי, רופא שיקומי וכדומה, ניתן להמשיך ולפנות לקביעת תורים. טיפולים אלו מסובסדים בדרך כלל גם אם הם כן נערכים בתשלום. מסגרת אחרת היא כמובן הטיפולים הפרטיים הניתנים בקליניקות פרטיות או במרכזי טיפול הוליסטים המעניקים קשת רחבה של טיפולים. בנוסף לכל אלו, מערכת החינוך מאפשרת גם היא להשיג שעות של ריפוי בעיסוק או לפחות אבחון כזה במסגרת פרויקטים שונים כגון "איתור טף" וזאת בעלות סמלית.
 
מי צריך ריפוי בעיסוק?:
בלבול רב מאפיין את הידע שיש לאנשים אודות טיפולים פרא רפואיים. לכן, חשוב להדגיש שריפוי בעיסוק הוא אינו טיפול נפשי והוא אינו טיפול בשפה או בבעיות תקשורת. מדובר על טיפול שמטרתו לשדרג את היכולות הפיזיות בעזרת עבודה ממוקדת על מוטוריקה, תנועה ועוד. מי שצריך ריפוי בעיסוק הוא בדרך כלל אדם בעל מוגבלות מולדת או קשיים מולדים או אדם לאחר תאונה, מחלה או כל פגיעה פיזית אחרת.
 
מי מוסמך לערוך ריפוי בעיסוק?:
תחום הריפוי בעיסוק מוסדר היטב בחוק ולכן אך ורק מטפלים מומחים רשאים לעסוק בכך. כמו כן, מומלץ לדעת כי מכונית להתפתחות הילד, תכניות של משרד החינוך לאיתור ילדים הנזקקים לשירות וכן רופאי ילדים, מקושרים היטב למרפאים בעיסוק בקופה ויכולים להפנות ילדים שצריכים את הטיפול לכתובת הנכונה.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל