בית אחד בשרון
מהו ריפוי בעיסוק?
ריפוי בעיסוק הוא מקצוע טיפולי ושיקומי, אשר נועד לספק למבוגרים ולילדים כלים שונים ומיומנויות שונות, אשר מסייעות להם בתפקוד היומיומי ובפעולות רגילות. מגוון הפעולות והעיסוקים אשר מטופלים במסגרת ריפוי בעיסוק משתנה, בהתאם לגיל, לשייכות החברתית, לאופי המטופל ועוד.
    

מה כולל ריפוי בעיסוק?

ריפוי בעיסוק כולל עשרות פעולות שונות, אשר משתנות על פי מטרות הטיפול ועל פי המטופל עצמו, כאשר ההנחה הראשונית היא שלכל אדם ישנו סגנון חיים אחר, צרכים שונים ומטרות שונות. עם זאת, ישנן פעילויות אשר משותפות לכל בני האדם, כמו אכילה, רחצה, לבוש, שינה. כל אדם מבצע את הפעילויות הללו בצורה שונה, על פי תנאי החיים שלו. כאשר אדם אינו מצליח לבצע פעילויות יומיומיות שכאלה, הוא זקוק לריפוי בעיסוק. טיפול של ריפוי בעיסוק נעשה בשיתוף פעולה מלא בין המטפל למטופל, ובינם לבין המעגלים החברתיים הסובבים את המטופל – משפחה, חברים וכדומה. טיפול ריפוי בעיסוק מתחלק למספר חלקים: ראשית נערכת הערכה של היכולות התפקודיות של המטופל, הן מבחינה גופנית, הן מבחינה קוגניטיבית והן מבחינה נפשית. לאחר מכן נקבעת תוכנית טיפול אישית, ומתבצע טיפול לאורך תקופה, המשתנה ממטופל למטופל. בשלב הבא ניתנות המלצות להמשך הדרך, ונערך מעקב, על מנת לוודא שהמטופל השיג את מטרותיו, ולזהות קשיים חדשים שנוצרים בהמשך החיים. לעיתים, ריפוי בעיסוק כולל גם המלצות לשימו או התקנה של אבזרים שונים, אשר מסייעים בתפקוד (לדוגמא – מוטות אחיזה, תוכנות לימוד מסייעות וכדומה).

מי צריך ריפוי בעיסוק?

ריפוי בעיסוק מתאים לאנשים מכל קשת החברה והגילאים. לעיתים קרובות ריפוי בעיסוק משמש ילדים בעלי קשיים התפתחותיים שונים, ופעמים רבות הוא משמש מבוגרים, אשר סובלים מבעיות רפואיות כמו ניוון שרירים, ירידה בראיה, פגיעות בשרירים ובשלד, בעיות נפשיות וכדומה, או לאחר תאונות הכוללות פגיעת ראש ועוד. ריפוי בעיסוק מסייע לאנשים אלה לחזור לתפקוד יומיומי תקין ועצמאי, באמצעות תרגול בתחומים בהם הם מתקשים, התאמת אבזרי נגישות וציוד עזר, תרגול של מצבים שונים, וכן הלאה. היתרון הגדול של ריפוי בעיסוק הוא ההתאמה האישית שלו לכל מטופל, אשר מאפשרת לטיפול להיות אפקטיבי במיוחד.
ריפוי בעיסוק
Rated 2.7/2.7 based on 178 reviews

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל