בית אחד בשרון
מיהי קלינאית תקשורת ?
קלינאית תקשורת מטפלת בילדים ובמבוגרים, אשר סובלים מבעיות שונות של שפה ודיבור. קלינאית תקשורת היא בעלת מקצוע פארא רפואי, אשר דורש לימודים אקדמאים נרחבים. קלינאית תקשורת עוסקת בכל תחום הדיבור, כולל קשיי שפה, הפרעות תקשורתיות וגם הפרעות פיזיולוגיות בדיבור.
    

קלינאית תקשורת – הסיבות

ישנן סיבות רבות שבשלן יש לפנות לקלינאית תקשורת. ילדים עלולים לפתח בעיות שפה כחלק מקושי התפתחותי מסוים, או כבעיה נלווית לבעיות אחרות כמו אוטיזם, וגם לקויות למידה שונות. גם הפרעות פיזיולוגיות כמו חך שסוע עלולות לגרום לבעיות דיבור. גמגום גם הוא אחת התופעות אשר מפנות ילדים לטיפול אצל קלינאית תקשורת. לעיתים, ילדים מפתחים קשיי שפה גם בעקבות דו לשוניות, או בשל בעיות שפה ממוקדות. גם מבוגרים זקוקים לטיפול של קלינאית תקשורת במקרים שונים, לרוב בעקבות תאונה שכללה חבלת ראש, או מחלה, כגון שבץ מוחי וכדומה. כל הסיבות המגוונות הללו מביאות להימצאותן של קלינאיות תקשורת במגוון מוסדות: מוסדות שיקומיים, קופות חולים, מכוני התפתחות הילד, מוסדות חינוך מיוחד או גנים טיפוליים, ועוד.

קלינאית תקשורת – אבחון והתאמת טיפול

אבחון של קלינאית תקשורת מזהה את הסיבה לקושי ואת סוג הקושי, במטרה לבנות תוכנית טיפול אשר מותאמת באופן אישי למטופל.בניית תוכנית טיפול לילדים נעשית לאחר היכרות נרחבת עם הילד, עם משפחתו ועם סביבתו, ולעיתים לאחר תצפית במסגרת הלימודית או בבית. תוכנית הטיפול לוקחת בחשבון נתונים רגשיים ופיזיים, על מנת להתאים תוכנית מדויקת המותאמת לילד. אצל מבוגרים, תוכנית הטיפול נקבעת בעקבות היכרות עם סוג הבעיה וסיבתה. אצל ילדים, אבחון של קלינאית תקשורת מתחיל בבדיקת שמיעה, על מנת לוודא שקשיי הדיבור אינם נובעים מבעיות שמיעה אשר מקשות על ההגייה.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל