בית אחד בשרון
ריפוי בעיסוק לילדים לשיפור ומיצוי יכולות
ריפוי בעיסוק לילדים הוא תחום אשר מתמקד בשיפור ובמיצוי של היכולות של כל ילד, בהתאם למצופה מבני גילו. ריפוי בעיסוק לילדים מתמקד בתחומים כמו מוטוריקה עדיה, קשי קשב וריכוז, קשיי התארגנות, קשיים בוויסות תחושתי, התמצאות במרחב וכדומה, ובמקרים רבים גם בקשיים בהתלבות בחברה.
    

איך מגיעים לטיפול של ריפוי בעיסוק לילדים?

בדרך כלל, ילדים מופנים לאבחון של ריפוי בעיסוק לילדים על ידי רופא ילדים או משפחה, או על ידי טיפת חלב. כל ילד עד גיל 9 זכאי לאבחון ריפוי בעיסוק, באם הופנה לכך מטעם גורם רפואי כלשהו. ניתן לבצע אבחון ריפוי בעיסוק לילדים דרך קופות החולים או באופן פרטי. האבחון מתחיל במילוי של שאלון להורים ושאלון לגננת או למורה המלווים את הילד בחיי היומיום. בהמשך, עורכים פגישה עם הילד, שבה הוא מבצע פעולות שונות אשר מצביעות על תחומים של מוטוריקה גסה ועדינה, התמצאות במרחב, יכולות קשב וריכוז וכן הלאה. אם הילד אינו מבצע אחת או יותר מן הפעולות הנדרשות על פי ההתאמה לגילו, ניתנת אבחנה כי הילד יוכל להיעזר בטיפולים של ריפוי בעיסוק.

ריפוי בעיסוק לילדים – כיצד מתבצע הטיפול?

חנות שנקבעו בפגישת האבחון, תיבנה תוכנית פעולה אשר מותאמת באופן אישי עבור כל ילד. הפעולות אשר מתבצעות במהלך הטיפולים תואמות בדיוק את הקשיים שהתגלו אצל הילד. ההורים של הילד שותפים גם הם בתהליך. פעמים רבות הם נוכחים בטיפולים עצמם (במיוחד בגילאים הצעירים יותר), והם גם מקבלים הדרכה ברורה, כיצד יוכלו לעזור לילדם להתקדם גם בבית. חשוב לדעת כי לעיתים, במהלך ריפוי בעיסוק לילדים, צפים ועולים קשיים נוספים, אשר אינם בתחום הטיפול של ריפוי בעיסוק, אך עלולים להשפיע ישירות על התפקוד של הילד, כמו למשל קשיים רגשיים וכדומה. במקרים אלו יפנה הצוות את ההורים לגורמי מקצוע מתאימים לטיפול.

סוגי טיפולים

כאמור, סוג הטיפול מותאם אישית לקשיים של הילד. כך, לדוגמא, ילד אשר מתקשה בתחום של מוטוריקה עדינה עשוי לקבל תרגילים כמו צביעה בצבעי אצבעות, עבודה עם פלסטלינה וכדומה, אשר מחזקים את היכולות בתחום. באופן דומה מותאמים שאר התרגילים לקשיים השונים.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל