בית אחד בשרון
לתקשר כראוי מגיל קטן בסיוע קלינאית תקשורת
אחד היתרונות של הקדמה, זו המודעות הרבה למגוון קשיים בהתפתחות ולבעיות שונות. עם כל קושי ובעיה, התגלה גם טיפול. אם בעבר קשיים בדיבור והתפתחות מאוחרת נגררו על פני שנים ללא טיפול, היום קלינאית תקשורת עוזרת לילד להתבטא כראוי, מקדמת אותו בהגייה נכונה של המילים ומשלבת את הילד עם שאר החברים בגן ובכיתה.
    

בגיל הרך ישנם סוגים רבים של קשיים בהתפתחות. חלקם מלווים במגבלות אחרות, כגון התפתחות מאוחרת בעקבות אוטיזם, אך לא מעט בעיות ניתנות לטיפול נקודתי בעל תוצאות, אשר יאפשר לילד להשתלב במסלול ההתפתחות הטבעי יחד עם חבריו לגן או יחד עם בני כיתתו.

קלינאית התקשורת יושבת פרטנית עם כל ילד בהתאם לקושי המגביל את הילד
קלינאית תקשורת אחראית על כל החלק התקשורתי אצל מבוגרים וילדים. חשיבות של פניה לקלינאית תקשורת גדולה לאין ערוך, משום שהשינוי שטיפול בעזרת קלינאית תקשורת יכול לחולל- הוא עצום. במיוחד כאשר מדובר בגיל רך כאשר כל שחודש ושנה חשובים להתפתחות, פניה בזמן לקלינאית תקשורת מאפשרת לעזור לילד להתקדם במסלול ההתפתחות הנכון.

קלינאית תקשורת מטפלת בבעיות תקשורת שונות- בתקשורת המדוברת.קשיים בהגיית המילים או אי פיתוח יכולת הדיבור, על אף הגיל הגבוה של הילד, דיבור מאוחר או גמגום הם בתחום אחריות של קלינאית התקשורת. בנוסף, תחום השמיעה אף הוא קשור לקלינאית תקשורת, מאבחון בעיות שמיעה וכמובן עד מציאת פתרון הולם.

יש לפנות לקלינאית תקשורת כאשר ישנו חשד לליקוי או קושי מסוימים בתקשורת. אין צורך לפנות באופן פרטני לקלינאית תקשורת,אלא אם בורכתם בכסף רב. יש לפנות לרופא המשפחה ובמקרה הצורך, קופת החולים או הביטוח הלאומי יסבסדו את עלות קלינאית התקשורת.

קלינאית התקשורת יושבת פרטנית עם כל ילד בהתאם לקושי המגביל את הילד. לאחר מכן אתם קלינאית התקשורת תבנה תרגילים נוספים לחזרה בבית בעזרת ההורים או האחים. יש לזכור שהטיפול עצמו אורך זמן, ככל טיפול באשר הוא. על כך רבה החשיבות לגילוי מוקדם של הלקות ולהתחלת הטיפול ללא דחייה, בכך תוכלו לאפשר לילד להתבטא נכון, לשמוע היטב ולתקשר כראוי מגיל קטן, מבלי לצבור עוד מכשולים בדרך בגלל תקשורת לקויה.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל