בית אחד בשרון
קשיי קשב וריכוז - מה זה אומר ?
לצורך התנהלות נורמטיבית בחייה היומיום יש להיות בעלי יכולות מינימאליות לכל הפחות הכוללת בין השאר את היכולת להפנות קשב ולשמור על ריכוז. עבור אנשים מסוימים, שתי היכולות המרכזיות האלה, הקשורות כל כך זו בזו, אינן מובנות מאליהן. אלו הם אנשים שמתקשים להתרכז ולהחזיק את המחשבה באותו עניין למשך זמן רב. כמו כן, הרבה מהסובלים מאותם קשיי קשב וריכוז מתקשים שלא להסיח את מחשבתם למסיחים שונים

    

למשל, בזמן מבחן, בעוד רוב רובם של התלמידים מתרכזים בפתרון בעיה מתמטית במבחן, תלמיד הסובל מהפרעת קשב וריכוז יתקשה להתעלם מתקתוק השעון ומהשורות הנוספות המופיעות במבחן. כך, הפיתרון יהיה קשה עבורו ביחס לחבריו על אף כי הוא עשוי לדעת את החומר אף טוב מהם.
 
רצף של קשיים אפשריים:
קשיי קשב וריכוז מהווים שם כללי מאד למגוון רחב של הפרעות וקשיים שיכולים להיות קשורים לנושא. ישנם המתקשים רק בריכוז, ישנם בעלי בעיות קשב וכן ישנן רמות רבות של קשיים בתוך כל אחת מהיכולות החשובות האלה. כיום, בעידן שבו הרבה דברים קורים מהר, יותר אנשים מדווחים על קשיי קשב וריכוז כאשר בהחלט אפשרי שהם סובלים מקשיים אלו הממוקמים במיקום גבוה בתוך הציר של הפרעות הקשב והריכוז. כמובן שהתמודדות על קשיי קשב וריכוז היא אתגר ויש להסתייע בכלים הקיימים.
 
איך מתמודדים עם קשיי קשב וריכוז?:
ראשית, חשוב מאד לפנות לגורם מקצועי המוסמך לאבחון קשיים אלו לצורך קבלת אבחנה. זו בלבד יכולה להקנות הקלות בבחינות ועוד. לאחר מכן, חשוב מאד להיות במגע עם אנשים מקצועיים שיודעים כיצד ללמד ולהעניק כלים להתמודדות עם האתגר. בין השאר, קיים כמובן הטיפול התרופתי הכולל למשל את כדור הריטלין ודומיו.
 
אסטרטגיות להתמודדות:
מלבד הטיפול התרופתי קיימות כיום אסטרטגיות מתקדמות ומוצלחות מאד שמסייעות לבעלי הפרעת קשב וריכוז על כל גווניה השונים, ללמוד כיצד ניתן להתמודד בחיי היומיום עם ההפרעה, להתגבר עליה ולמתן את השפעותיה. בעזרת הכרות עם האסטרטגיות ואימון תואם ניתן להתקדם משמעותית בהתמודדות עם האתגר של ליקוי ביכולות הקשב והריכוז.

קשיי קשב וריכוז - מה זה אומר ?

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל