בית אחד בשרון
תפקידה של קלינאית תקשורת
קלינאית תקשורת היא בעלת מקצוע פרא רפואי אשר מטרתו, לטפל, לשקם וכן לשפר בעיות שונות כמו קשיים בשפה, בתקשורת, בדיבור, מלל, דיבור מאוחר, גמגום, לקויות שונות בשמיעה ועוד.
בכדי לשאת את התואר קלינאית תקשורת יש ללמוד את התואר האקדמי במגוון המוסדות האקדמיים בארץ אשר מלמדים מקצוע זה במשך כ- 3 שנים וחצי בהם מלמדים לימוד תיאורטי ומעשי גם יחד של התחום, לאחר מכון מתחילים העבודה במגוון המכונים המוצעים, קופות חולים, בתי חולים, מכונים התפתחותיים, באופן פרטי, בבתי ספר מיוחדים או גנים מיוחדים, עמותות שונות ועוד.
    

כיצד תדעו אם ילדכם זקוק לטיפול של קלינאית תקשורת?
ראשית, בכדי לדעת אם ילדכם אכן זקוק לטיפול של קלינאית תקשורת עליו לעבור אבחון אצל רופא התפתחותי שיקבע שאכן קיים קושי בתחום התקשורתי אצל הילד אשר יכול להתבטא במגוון הסימפטומים שצוינו לעיל כדוגמת: דיבור מאוחר, גמגום, שמיעה לקויה וכו`, הרופא ההתפתחותי יחליט שטיפול של קלינאית תקשורת יכול לשפר ואף לפתור את המצב, ייתן הפנייה ותוכלו להתחיל בטיפול, זכרו, לא מיד תוכלו לראות את התוצאות, תהליך טיפולי אצל קלינאית תקשורת הינו תהליך אשר דורש סבלנות ועידוד אשר בשילוב שלהם תוצאות הריפוי יהיו יעילות בהרבה.
 
 
האם כדאי קלינאית תקשורת באופן פרטי או דרך קופת החולים?
עלות טיפול של מפגש אצל קלינאית תקשורת אינו זול כלל וכלל לכן עליכם לשקול היטב כיצד אתם נכנסים לתהליך במקסימום הצלחה ובמינימום עלות.
כיום רוב קופות החולים אם לא כולן נותנות אפשרות של החזרים גדולים של הטיפולים, בין 70-80% החזר מעלות הטיפול, החזר אשר אינו מבוטל כלל, לכן מומלץ לפנות לקופה אשר מכוונת למכונים ההתפתחותיים המקצועיים שהיא מפעילה תחת רשותה, וכך תוכלו לקבל גם טיפול איכותי ובעלות מינימאלית.
אמנם, לא הכל ורוד, לא פעם ההמתנה לתורים במכונים ההתפתחותיים שבהסדר עם הקופה עלולה להיות ארוכה במיוחד, על כן, ניתן לברר גם במכונים פרטיים לגבי הסדרים שיש להם עם הקופות, ולעיתים אין ברירה וכדאי להתחיל טיפול פרטי של קלינאית תקשורת עד לתור המבוקש בכדי לא לבזבז זמן ולהתחיל להבחין בשיפור ותוצאות. בהצלחה.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל