בית אחד בשרון
בריכה טיפולית לטיפול במגוון בעיות והתמודדויות
מהי בריכה טיפולית?
בריכה טיפולית היא בריכה רגילה אשר בה מתבצעים טיפולי הידרותרפיה. הידרו משמעו מים ותרפיה משמעו טיפול, כלומר, טיפול במים.
מה מיוחד בבריכה טיפולית ובטיפול במים?
במים אנו חסרי משקל. חוסר המשקל מאפשר לנו לחזק את השרירים ללא נשיאת הגוף. זו הסיבה שטיפול בבריכה טיפולית מתאים מאוד לאנשים שעל פני האדמה מתקשים להחזיק את משקל הגוף- למשל אנשים בעלי בעיות יציבה, אנשים עם חוסר סימטריה של הגוף, אנשים שעברו ניתוחי מפרקים וטרם הפעילו את השרירים ועוד.
    

יתרון נוסף של המים בבריכה טיפולית הוא להימצא בסביבה של מים- לחץ המים על הגוף יעיל בשחרור שרירים, בשחרור מתחים ובהורדת נפיחויות. בנוסף, לחץ המים בבריכה טיפולית גורם לריאות לעבוד בלחץ גדול יותר ובכך מצוין להפעלת הריאות ולשיפור הנשימה.

טיפול בליווי צמוד
כל טיפול המשלוב עם בריכה טיפולית מתבצע בליווי איש מקצוע המומחה בתחום. אין תרגיל שניתן למטופל שלא נעשה בלא הדרכה של איש המקצוע, ואיש המקצוע מיומן לבחון ולשים לב לתגובות המטופל, ולפי כך הוא יודע אם יש צורך להחליש את דרגת הקושי של התרגיל, אם המטופל צריך עזרה בביצוע התרגיל ומתי אפשר לעבור לתרגיל המתקדם יותר.
איש המקצוע מוסמך בתחום ורגיש במיוחד לשפת הגוף של המטופל, דבר חשוב במיוחד אצל מטופלים שאינם יודעים להתבטא או אינם מתבטאים כראוי. (כגון מטופלים בעלי צרכים מיוחדים)

תרגול אישי
לאחר ביצוע התרגיל כמה פעמים עם מלווה צמוד, ואך ורק במידה והמטופל מסוגל לתרגול אישי, מוזמן המטופל לבריכה הטיפולית לשם תרגול וחיזוק התרגילים שהותאמו לו.

טיפול בבריכה טיפולית- למי מתאים?
טיפול הנעשה בשלוב עם בריכה טיפולית מתאים לאנשים בעלי כאבי שרירים, אנשים לפני ואחרי ניתוח הקשור בשרירים. אנשים שעברו תאונות דרכים או אנשים בעלי קושי בהפעלת שרירים מסוימים. אנשים הסובלים מאסתמה ידרשו בטיפול בבריכה טיפולית להפעיל את הריאות בלחץ חזק יותר ובכל ישפרו את דרכי הנשימה שלהם.
כמו כן אנשים בעלי בעיות יציבה ופריצת דיסק יוכלו למצוא מזור בטיפול בבריכה טיפולית ושיפור ניכר באיכות חייהם לאחר הטיפול בבריכה הטיפולית.
 

בריכה טיפולית לטיפול במגוון בעיות והתמודדויות

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל