בית אחד בשרון
קלינאית תקשורת – אמנות הדיבור המשפיעה על החשיבה
הדיבור הינו הדרך שלנו לבטא מחשבות, חשוב שנדע לבטא את עצמנו כראוי.
    

טיפול בילדים קטנים
הקהל הנפוץ ביותר כיום למעשה הוא ילדים קטנים בגילאי התפתחות הדיבור אשר מראים תמונה של התפתחות איטית מידיי בדיבור וזקוקים להכוונה ועבודה מקצועית על מנת לטפל בבעיית הדיבור כבר בהתחלה מבלי ל"סחוב" אותה לגיל בוגר. בעיות בדיבור הן בדרך כלל קשיים בהגיה של אותיות מסוימות, בלבול בהגיה של אותיות מסוימות. הטיפול בילד נעשה יחד עם הוריו בקליניקה פרטית או בקליניקה של קופות החולים כשבמקביל על ההורה בדרך כלל מוטלת חובת התרגול בבית עם הילד בין מפגש למפגש, בתחום זה ניתן לראות תוצאות מהירות וטובות מאוד כמעט כל הזמן.
טיפול במבוגרים
מבוגרים המגיעים לטיפול בדרך כלל מגיעים כאשר הם מושכים בעיית דיבור במשך שנים, כך שקשה מאוד לשנות הרגלי דיבור, אם כי לא בלתי אפשרי. עם עבודה מאומצת ויחד עם קלינאית תקשורת מקצועית ניתן להגיע לתוצאות יפות, אם כי לא תמיד אך בהחלט אפשרי.
טיפול בבעלי מוגבלויות
טיפול נפוץ גם כן על ידי קלינאית תקשורת הוא עבודה עם ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות הסובלים הרבה מאוד פעמים מקושי בדיבור. ברגע שהמגבלה מאפשרת להתקדם והעבודה עם הילד או המבוגר נעשית במסירות ניתן בהחלט לראות התקדמות מעולה אצל ילדים ומבוגרים, אם כי יש להשקיע משאבים רבים וההתקדמות הרבה יותר איטית מקבוצות אחרות אך משתלמות אולי הרבה יותר, ומלאות סיפוק.
טיפול בגמגום
גמגום הינו למעשה מגבלה מאוד לא נוחה לבעל הגמגום ופוגעת ברבדים רבים בחיים. קלינאית תקשורת הן המומחות בהנחיה וטיפול בבעיות של גמגום, כאשר יש שוני בין מבוגרים לילדים אך בתחום זה באמצעות התמדה ועקשנות לשנות הרגלים וצורת חשיבה אפשר להוריד בצורה דרסטית את הגמגום כמעט לאפס.
הפניה על ידי מורים וגננות
נוהל נפוץ של הפניה לקלינאית תקשורת מתבצע על ידי מורים וגננות כיום המזהים שוני בילד ילד אחד לבין ילדים אחרים בהתפתחות שפתית. יש לקחת הערות אלו לתשומת הלב ולטפל בהקדם, כי טיפול מוקדם מסייע לשיפור מהיר וטוב יותר.
המילים מבטאות המחשבה שלכם אבל גם משפיעות עליה, וודאו שאתם מפתחים את הכישרון השפתי שלכם כמה שיותר.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל