בית אחד בשרון
קשיי קשב וריכוז? נסה לקרוא עד הסוף..
בדור שבו הכל רץ ומשתנה כל כך מהר, קשיי קשב וריכוז הפכו לתופעה נפוצה ביותר, אולי זאת מחלת האבולוציה להדבקת פערים עם המהירות?
 
אם יש מטרד מעיק פסיכולוגית בעידן שבו לחכות לקומקום לוקח שתי דקות זה ללא ספק "קשיי קשב וריכוז". כשהכל כל כך מהיר ומשתנה במהירות יש צורך להיות מרוכז כל הזמן ולהצליח לשים לב לפרטים חשובים ולסנן את אלו שאינם מהותיים. מי שיש לו קשיי קשב וריכוז נוטה שלא להצליח לעשות פעולה מתקדמת זאת ובמקום זה הוא מתמכר לכל רעש או שינוי המתרחש מבלי לסנן דבר. בעידן כשלנו זה פשוט בלתי אפשרי לתפקד כך.
    

תלמידים בבית ספר
כיום, כל ילד הסובל מתופעה זו מאובחן בגיל מוקדם מאוד, בדרך כלל בכיתה א`, כאשר לעיתים האבחון מתבצע במהירות, אולי אפילו מהירות רבה מידיי. תלמידים בבתי ספר שאינם מקבלים הכוונה וטיפול נכון עלולים למצוא את עצמם מתוסכלים וסובלים מהמציאות היומיומית שמכריחה אותם לשבת ולהאזין בצורה שקטה למורה כמו יתר הילדים, כאשר עבורם זאת משימה בלתי אפשרית בצורה טבעית.
סטודנטים עם קשיי קשב וריכוז
ישנם תלמידים בוגרים יחסית שבתקופתם לא התגלו כלוקים בהפרעות קשב או כאלה שרק לימודים אינטנסיביים כל כך הצליחו לגרום להם להצטרך לסיוע, הללו יכולים לשנות את המצב באמצעות נטילת כדורים נפוצים המטפלים באופן מידי בבעיה.
מה הפתרונות המוצעים לקשיי קשב וריכוז?
ישנן דרכים רבות בהם ניתן לטפל בהפרעות קשב וריכוז, מגוון האפשרויות נחלקות באופן גורף לשני חלקים, החלק הראשון קונבנציונאלי, החלק השני הוא הלא קונבנציונאלי אלא משלים. הדרך המומלצת על ידי רוב הרופאים הינם כדורים מסוימים הנמצאים בסל הבריאות הממשלתי, לעומתם ישנם כדורים אלטרנטיביים המכונים "טבעיים" שאמורים להיות בריאים יותר ופחות עם תופעות לוואי, אך למעשה רוב הרופאים אינם ממליצים עליהם ולא תומכים בלקיחתם בגלל חוסר ההשפעה שלהם לעיתים. במקביל ישנם אפשרויות שונות לטיפול כגון: רכיבה טיפולית, קרב מגע, מוזיקה, אמנות, בעלי חיים ועוד...
החשוב ביותר הוא להתייעץ עם כמה שיותר בעלי מקצוע המומחים בתחום זה על מנת לגבש דעה מקצועית לפני נקיטת עמדה. וההצלחה תגיע בסבלנות ובהתמדה.

קשיי קשב וריכוז? נסה לקרוא עד הסוף..

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל