בית אחד בשרון
קלינאית תקשורת
קלינאית תקשורת היא מי שמאבחנת ומטפלת בבעיות של שפה ותקשורת, לרוב אצל ילדים אך גם אצל מבוגרים. קלינאות תקשורת היא מקצוע פארא רפואי, וקלינאית תקשורת לומדת במשך 4 שנים על מנת להגיע לתואר הזה. קלינאית תקשורת מטפלת בקשת רחבה של בעיות וקשיים אשר קשורים לשפה של הילד, לדיבור שלו ולתקשורת החברתית שלו.

    

הפניה לקלינאית תקשורת
גורמים רבים עשויים להפנות את ההורים לטיפול של ילדם אצל קלינאית תקשורת. טיפת חלב ורופאי הילדים יעשו זאת אם יזהו עיכוב שפתי משמעותי אצל הילד, כבר בגיל צעיר מאד. רופא אף אוזן גרון עשוי לגלות כי הסיבה לדלקות גרון חוזרות אצל ילדים מסוימים נובעת משימוש לא נכון במיתרי הקול, ולשלוח את הילד לטיפול אצל קלינאית תקשורת. גם ההורים עצמם, או הגננות והמורים שבמוסדות החינוך עשויים להפנות את הילד לקלינאית תקשורת, כאשר הם מזהים קושי בתקשורת עם הסביבה בבית או בחברה, קושי בביטוי עצמי, גמגום וכדומה. חשוב מאד לטפל בבעיות שפה בשלב מוקדם ככל האפשר, על מנת למנוע הידרדרות של הבעיה בהמשך.

בניית תוכנית טיפול

על מנת לבנות תוכנית טיפול לילד המגיע אליה, יוצרת קלינאית תקשורת בתחילה היכרות עם הילד ועם הוריו, לומדת על האופי של הילד ועל הקשיים שלו. ישנם מקרים שבהם קלינאית תקשורת אפ מגיעה לביתו של הילד או לגן הילדים, על מנת לצפות בו ובתפקוד שלו במהלך היום. למעשה, קלינאית תקשורת עורכת אבחון ממוקד של הקושי השפתי של הילד. על פי ההיכרות הזו, יכול הקלינאית לבנות תוכנית טיפול אשר מותאמת לילד באופן אישי, ואשר תסייע לו להתגבר על הקושי. טיפול אצל קלינאית תקשורת עשוי להיות קצר או ארוך, ובתדירויות משתנות, על פי הצרכים האישיים של כל ילד.
קלינאית תקשורת למבוגרים

מבוגרים נזקקים לקלינאית תקשורת במקרים חריגים, כמו למשל לאחר תאונת דרכים ששילבה פגיעת ראש, לאחר אירוע מוחי וכדומה. במקרים אלה מרכז הדיבור במוח עלול להיפגע, ועלולים להיווצר קשיי דיבור. קלינאית תקשורת מסייעת לאנשים אלו להתגבר על הפגיעה ולדבר בצורה ברורה ומובנת.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל