בית אחד בשרון
ריפוי בעיסוק
מהו ריפוי בעיסוק?
ריפוי בעיסוק הוא מקצוע טיפולי, אשר נועד לסייע בעיקר לילדים, אך גם למבוגרים במקרים שונים. ריפוי בעיסוק לילדים אמור לסייע לילד המטופל להשתלב בפעולות יומיומיות רגילות המצופות מבני הגיל שלו. לילדים רבים ישנם קשיים תפקודיים מסוגים שונים, חלקם קשיים מוטוריים מסוגים שונים, חלקם קשיי התארגנות, חלקם קשיים תפיסתיים ועוד. טיפול של ריפוי בעיסוק נועד לסייע לילד להתגבר על הקשיים השונים שלו וללמד אותו כיצד לתפקד בצורה טובה בחיי היומיום.

    

למה עוזר ריפוי בעיסוק?

טיפולי ריפוי בעיסוק מסייעים בתחומים רבים ומגוונים, בהתאם לצרכים הספציפיים של כל ילד:
קשיים מוטוריים – ילדים בעלי סרבול מוטורי או בעיות שיווי משקל יכולים להיעזר בריפוי בעיסוק על מנת להפחית קשיים אלה. גם בתחומי המוטוריקה העדינה מסייע ריפוי בעיסוק, כמו בנושאים של ייצוב האחיזה בעיפרון, תפעול של חומרים וחפצים שונים כמו מדבקות, מספריים וכדומה. בשלב מתקדם יותר מדובר גם על שיפור של יכולות כתיבה, ציור, צביעה, הדבקה וכדומה.
קשיי התארגנות – קשיי התארגנות מתבטאים בכל תחומי החיים, ועלולים להשפיע אף על סרבול מוטורי. ריפוי בעיסוק יכול לסייע לילד ללמוד להתארגן במרחב ולשלוט בתנועות.
קשיים תחושתיים – ילדים הסובלים מרגישות יתר או מחוסר רגישות עלולים לחוות קשיים בתחומים רבים בחיים. ריפוי בעיסוק מסייע להגברה או הורדה של סף הרגישות.
משחק וחברה – ריפוי בעיסוק תורם רבות גם ליכולות המשחק של הילד, ליכולות התקשורת שלו בין חברים, ועוד.

משך הטיפול

משך הטיפול של ריפוי בעיסוק משתנה מילד לילד, בהתם לסוג הקשיים שהוא חווה ולדרגת החומרה שלהם, וכן בהתאם לאופי הילד. ישנם ילדים שזקוקים לטיפולים רבים על מנת להטמיע את מה שלמדו, ואילו אחרים מבינים באופן מהיר יותר, וכך נזקקים לפחות טיפולים. קשיים סטנדרטים מטופלים בדרך כלל בעזרת סדרה של 6 עד 12 טיפולים, וניתן להוסיף עליהם במקרה הצורך.

סיוע נלווה

במרבית המקרים, מומלץ מאד להורים לקבל הדרכה מתאימה, במקביל לטיפולים עצמם. הדרכה של ההורים מסייעת להם להבין כיצד להתמודד עם הקשיים של הילד, הן ביחס כלפי הילד והן בהתמודדות האישית.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל