בית אחד בשרון
בריכה טיפולית
בריכה טיפולית הינה בריכה המשמשת כסביבת טיפול עבור ילדי החינוך המיוחד (כמו למשל ילדים הלוקים באוטיזם, פיגור והפרעות קשב וריכוז), אנשים שצריכים לעבור פעילות שיקומית אחרי ניתוח או פציעה הכוללת התאוששות אורתופדית, אנשים או ילדים הסובלים מאיחור התפתחותי, אנשים עם בעיות נוירולוגיות או אנשים הסובלים מדלקות פרקים ופיברומיאלגיה. תהליך הטיפול באמצעות בריכה טיפולית נקרא "הידרותרפיה", שמשמעותו שיטת טיפול של הגוף באמצעות מים.

    

כיצד בנויה בריכה טיפולית?
לבריכה הטיפולית מבנה מיוחדת המשרת את מטרותיה. למים יש גובה אחיד, וטמפרטורה נעימה במיוחד המאפשרת הרפיית מתח השרירים. כמו כן, בתוך המים יש זרמים מסוגים שונים וכן מערבולת מלאכותית המאפשרת הרפיית השרירים ומספקת לשוחים בתוכה תנועה זורמת וחלקה. בנוסף, ככל שמקפידים על תרגילי ההידרותרפיה המיושמים באמצעות בריכה טיפולית משתפרת מערכת יציבתו של האדם כמו גם פעילות המפרקים. בריכה טיפולית מותאמת בעיקרה לבעלי מוגבלויות שונות ועל כן היא מצוידת במדרגות מותאמות, סולם בדופן הבריכה ומתקנים למניעת החלקה בתוך המים.
 
אופן הטיפול בבריכה הטיפולית יכול להתבצע באופן פרטני או בקבוצה גדולה של כמה אנשים. ישנן בריכות טיפוליות ברחבי הארץ המספקות טיפולים נפרדים במים רדודים – לילדים צעירים ובמים עמוקים – למבוגרים.
 
טיפול בילדי החינוך המיוחד באמצעות הידרותרפיה
ילדים שמוגדרים כשייכים לסקטור של החינוך המיוחד סובלים ממגוון רחב של הפרעות, ביניהן- הפרעות נוירולוגיות, הפרעות בתקשורת, קושי בוויסות חושי, בעיות קוארדינציה ותנועה ועוד. אין ספק שטיפולים תכופים באמצעות בריכה טיפולית משפרת באופן משמעותי את תפקודם הן במים והן מחוצה להם. הבריכה הטיפולית, מעודדת את השימוש בחושים השונים באמצעות תרגילים מגוונים הכוללים אחיזת חפצים, העברתם וזריקתם למטפל, שחיה, ציפה, הוצאת בועות, גלישה, התנדנדות ועוד. בנוסף ליכולות הפיזיות, ילדי החינוך המיוחד זקוקים לגירויים רבים מבחינה תקשורתית על מנת לפתח את יכולותיהם המילוליות, ליצור קשר עין עם קרוביהם ולתקשר עם סביבתם. באמצעות עבודה עם הגוף בהתאם להוראות המטפל, שילוב של שירים שיוצרים גירוי חושי בתהליך הטיפול ושילוב אלמנטים תקשורתיים שונים ניתן ליצור עבור הילד סביבה יצירתית המספקת גירויים רבים החיוניים לו ביותר.
 

בריכה טיפולית

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל