בית אחד בשרון
מה כולל האבחון
האבחון ביחידתנו יכול להתקיים בשני אופנים כשהראשון הוא קצר, שזה במצבים בהם יש מידע רקע מספק דיו באופן שיאפשר בירור קיומה או אי קיומה של הפרעת תקשורת. במצב זה באם הנבדקים הם ילדים או נוער מתקיימת פגישה מקדימה עם ההורים, פגישת בדיקה עם הילד, פגישת סיכום והוצאת סיכום בכתב המתייחס לרקע, לבדיקה ומספק המלצות טיפוליות - חינוכיות. תהליך זה מלווה במילוי ניירת מתאימה שניתנת למילוי ביחידה על ידי ההורים ובדוחו"ת רקע של אבחונים וטיפולים מהעבר. כאשר מדובר במבוגר/ת מתקיימות מספר פגישות איתו/ה שבהן נלקח מידע רקע ומתקיימת בדיקה. במצבים בהם עולה הצורך, בתהליך האבחון מתקיים גם יעוץ פסיכיאטרי.
האבחון הארוך מתקיים במצבים בהם מידע הרקע לא מספק באופן שיאפשר בירור קיומה או אי קיומה של הפרעת תקשורת ואז מדובר במספר פגישות בהן מועברת לנבדק בטריה של מבחנים. אפשרות זו עדיין לא קיימת במרפאתנו ולכן לא יורחב עליה כעת.

מה כולל הטיפול

ילדים, נוער ומבוגרים הסובלים מקושי זה ושאינם מאובחנים, עברו פעמים רבות אבחונים וטיפולים

שונים שלא הגדירו את קשייהם באופן מדוייק וברור. על רקע זה נוטות להתפתח תחושות קשות של כשלון ופגיעות רגשית יחד עם תחושות אשם של ההורים.

הטיפול הפרטני

הטיפול בשלב הראשון עוסק בהבנה והגדרה מחודשות של הקשיים והיכולות על רקע מתן האבחנה. שלב זה תלוי בגיל המטופל ובמצבו הרגשי שכן בדרך כלל עולים בו תכנים הקשורים בחויות בין אישיות מורכבות שאירעו במהלך החיים.

שלב הטיפול הבא (שיכול בחלקו להתקיים גם בשלב הראשון), עוסק בהעברת הלמידה מהטיפול (למשל חוקי פרגמטיקה) אל המציאות בחוץ.

כאשר מדובר בילדים ונוער מחוייב תהליך ליווי מקביל מייעץ להורים כחלק ממערך הטיפול בבנ/תם.

הטיפול הקבוצתי

בטיפול הקבוצתי מאומנים המטופלים לפתח את כישוריהם התקשורתיים על ידי התמקדות מיוחדת בתחומים אלה על מרכיביהם השונים. במקביל לכך מתאפשרים, תחת ההנחיה המקצועית, שיתוף רגשי והתחלקות עם עמיתים שחויותיהם דומות, דבר שמספק תמיכה וחיזוק.

גם כאן הליווי ההורי המקביל את הילד, הוא חלק מרכזי במהלך הטיפולי.

התפישה הטיפולית ביחידתנו מושתתת על גישות פסיכואנליטיות מאוחרות, גישות קוגניטיביות התנהגותיות, מרכיבים פסיכו חינוכיים וידע נוירופסיכולוגי.

    

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בית אחד-מרכז טיפולי לתסמונות הספקטרום האוטיסטי ולקויות תקשורת שונות- www.bait1.co.il © כל הזכויות שמורות
אבחון, ייעוץ, טיפול כתובת: אשרמן 18 תל אביב, 67199 טלפון: 03-7339347 פקס: 03-7339330
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל